Ziarno (Sobota XXII tyg. zwykłego 03.09.2016)

Łk 6,1-5
W pewien szabat Jezus przechodził wśród zbóż, a uczniowie zrywali kłosy i wykruszając je rękami, jedli. Na to niektórzy z faryzeuszów mówili: „Czemu czynicie to, czego nie wolno czynić w szabat?” Wtedy Jezus rzekł im w odpowiedzi: „Nawet tegoście nie czytali, co uczynił Dawid, gdy był głodny on i jego ludzie? Jak wszedł do domu Bożego i wziąwszy chleby pokładne, sam jadł i dał swoim ludziom? Chociaż samym tylko kapłanom wolno je spożywać”. I dodał: „Syn Człowieczy jest panem szabatu”.

  1. Sądzę iż w tym fragmencie doszukać można się zapowiedzi Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Zauważmy, że zarzut łamania szabatu nie dotyczy samego Jezusa, tylko Wspólnoty Apostołów. Faryzeusze nie mogąc znaleźć żadnego haka na Zbawiciela, zaczynają szkalować tych, których sam wybrał. Chrystus, mimo iż zarzut nie dotyczy  bezpośrednio Jego, staje w obronie Uczniów, biorąc konsekwencje ich czynów na siebie.
  2. Jezus jest tym, który doskonale wypełnia Słowo. To właśnie On sam staje się kruszonym w rękach uczniów Ziarnem, którym karmią się Jego uczniowie po wszystkie czasy. A skoro tak, to czy Jezus mógłby odmówić nam chlebów pokładnych i  zwykłego ziarna w kłosie?

 

wp-image-394317136jpg.jpg

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s