Trudne wymagania (V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016)

J 13,31-33a.34.35
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

Jezus stawia bardzo trudne wymagania tym, których kocha. Nie dość, że zapowiada im że będą Go szukać i tęsknić za Nim, to jeszcze wymaga od nich miłości doskonałej między sobą. I te wymagania przenoszą się również na ciebie i na mnie. Chodzi o to, by naszą wiarę było widać, by nie była jakimś sekretem, czy wstydliwą przypadłością.

Wielu ludzi jest bowiem zgorszonych tym, jak zachowują się na co dzień ludzie mieniący się chrześcijanami. Do której grupy chciałbyś dołączyć?

ja

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s