Kiedy coś nie teges

Mt 6,7-15
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich. Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie: święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zbaw ode złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień”.

Czasami bywa tak, że nie słyszysz, nie czujesz i nie doświadczasz Pana Boga w swoim życiu. Nie jest tak – jak Twoim zdaniem – być powinno, czujesz się źle i centralnie wkurza Cię wszystko. Każdy tak miał, ma aktualnie albo będzie miał.

Bo Bóg traktuje nas jak dzieci. Wychowuje dokładnie jak Ojciec, który przecież ma nieskończenie więcej doświadczenia niż Jego raczkujące dzieci. Nawet kiedy będzie coś nie teges, i tak wiesz że przejdziesz przez to, bo Tata jest na wyciągnięcie ręki. On naprawdę czuwa, żeby wszystko zakończyło się dobrze, a do nas należy jedynie wołanie o pomoc, czyli modlitwa.

cam11

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s