Każdemu po setce! :)

Mk 10,28-31
Piotr powiedział do Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. Jezus odpowiedział: „Zaprawdę powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym. Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi”.

Patrząc obiektywnie na życie pędzone na tej ziemi, dochodzę do wniosku, że życie można jedynie dobrze stracić. Z każdej strony bowiem, podejmując decyzję, pozostają jakieś zyski i jakieś straty. Jednak tylko przy Jezusie otrzymujesz stokroć zysku, przy minimalnym wkładzie własnym.

Stokrotny zysk w moim życiu, to właśnie te konkretne osoby – matki, ojcowie oraz dzieci, których nie spotkałbym, gdyby w moim życiu nie dokonała się ta konkretna decyzja pójścia za Jezusem. Szczególnie dziękuję Bogu za Ruch Światło-Życie, w którym to wszystko się konkretyzuje i wzrasta. To naprawdę niesamowite uczucie, kiedy możesz być częścią wspólnoty, dzielić ich smutki i radości. Być przy drugim, dla którego jesteś ważny!

Polecam. ks. Przemysław Ruszniak

Swiatlo2-int

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s