O borowaniu słów kilka

J 21,15-19
Gdy Jezus ukazał się swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” Odpowiedział Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś baranki moje”. I powtórnie powiedział do niego: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?” Odparł Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś owce moje”. Powiedział mu po raz trzeci: „Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?” Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: „Czy kochasz Mnie?” I rzekł do Niego: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego Jezus: „Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz”.

To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: „Pójdź za Mną!”

Piotr rehabilituje trzykrotne zaparcie się Mistrza potrójnym wyznaniem Miłości. Zgorszeni mogą być tym Ci, którzy Miłości prawdziwie nie doświadczyli. Przecież – według ich zdania i opinii – skoro raz się powiedziało „a”, to trzeba powiedzieć „b”. Skoro Piotr się zaparł to niech teraz dźwiga to brzemię zaprzańca…

Na szczęście Boże myśli są odmienne od naszych. Za każdym razem kiedy stajesz w prawdzie o sobie samym, kiedy kajasz się u stóp konfesjonału i szepczesz „Boże przebacz”, wówczas otwiera się Jego zranione Serce ku przebaczeniu. Ja naprawdę mam świadomość że to nie raz boli – przyznać się do tego że nie jesteś taki jak myślałeś, że zawiodłeś i nie masz siły wyprostować się i spojrzeć Ojcu w twarz. Wiem że to trudne klęknąć setny a może i tysięczny raz i wyznawać te same grzechy. Sam tego doświadczam. Ale Boża Miłość to rzeczywistość niesamowita i przemieniająca, która wyzwala i stwarza na nowo.

Przecież wizyta u dentysty też bywa bolesna, ale zawsze po niej następuje ogromna ulga…

dentysta

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s