Nic o nas bez nas

J 17,1-11a

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.

Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie”.

Nieskończoność i nieśmiertelność to odwieczne przeznaczenie każdego człowieka. Każdy, bez względu na wiek, status społeczny czy wykształcenie o tym marzy i za tym tęskni.

W dążeniu tym jednak mogą pojawić się dwa kłamstwa złego, sączone naprzemiennie. Pierwszym jest to że osiągniesz je sam o własnych siłach, że nie potrzebujesz absolutnie nikogo, nawet Boga samego. Drugim kłamstwem natomiast jest całkowita odwrotność pierwszego. Nie musisz robić absolutnie nic, bo przecież Jezus jest miłosierny i cokolwiek byś nie zrobił to i tak Ci wybaczy. Grzesz więc do woli…

Tymczasem Jezus nie chce nas zbawiać na siłę. On proponuje i zaprasza do bliskiej relacji z sobą, a tym samym do Nieba. Trzeba włożyć trochę wysiłku by przyjąć wyciągniętą rękę Boga. Resztę On już załatwi i poprowadzi.

img

O

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s