Jak to jest z tym ostatnim zdaniem?

Mk 16,15-20

Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Apostołowie dali by sobie spokój po kilku godzinach głoszenia gdyby nieprawdą okazało się ostatnie zdanie tej Ewangelii. Ale właśnie na tym polega Jej cudowność, że Pan Jezus nigdy nie opuści tych którzy przez wiarę oddali Mu swoje życie. Do tego nigdy nie dojdzie!!!

Przecież wtedy wieści nie rozchodziły się tak szybko jak dzisiaj. Nie było szybkich środków lokomocji, internetu, czy innych udogodnień. Była ciężka harówa i chodzenie wszędzie na piechotę, a mimo to ta 12 zwojowała dla Jezusa cały świat.

Dzisiaj, w XXI wieku, gdzie logistyczne możliwości są o wiele bardziej dostępne, trzeba nam zapytać się: W jaki sposób ja, osobiście głoszę Dobrą Nowinę w swoim życiu?

A może tego nie robię, bo nie wierzę w ostatnie zdanie tej Ewangelii?

nie-wiem

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s