Porażka

J 16,5-11
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: «Dokąd idziesz?» Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was.

On zaś gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu, bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś, bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie, bo władca tego świata został osądzony”.

Myśli Boże są odmienne od tych ludzkich. Bo patrząc po ludzku, to całe wydarzenie zbawcze Jezusa – Golgota i Krzyż  – to porażka i głupstwo. Ale w Bogu ma to ogromny sens i znaczenie.

Na pewno w swoim życiu masz sytuacje w których nie czujesz Boga. Modlisz się, prosisz, przychodzisz do Kościoła i… wielkie nic…

Pamiętaj wtedy o Jezusie. W poczuciu całkowitej porażki i bezsensu, mając przybite ręce i nogi do Drzewa dokonuje On najważniejszego dzieła w historii ludzkości – Odkupienia wszystkich win i grzechów.

To co głupstwem jest u ludzi, w obliczu Bożym ma wartość niewyobrażalną…

krzyz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s