Spragniony?

J 15,1-8

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poprosicie, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

W czasach Jezusa w Palestynie i krajach ościennych ważne miejsce w gospodarce zajmowała uprawa winnego krzewu. Do tego stopnia,  że nawet Pismo święte nazywa zbiory jagód winnych czasem radości i wesela (por. Iz.16,9 n.). Jezus odnosząc jednak ten przykład do siebie samego, nie ogranicza się tylko i wyłącznie do ważnego elementu krajobrazu ówczesnej Ziemi świętej. Przecież owoce winnego krzewu zbiera się i przeznacza do spożycia w większości w postaci wina. A wino otrzymuje się w tłoczni, wyciskając z gron świeży sok.

Ta myśl prowadzi do Krzyża Jezusa. Przecież właśnie tam wyciśnięto najlepsze wino – Krew Jezusa. Bez tego napoju nie ma oczyszczenia z grzechów ani ich przebaczenia. On sam w tłoczni Boga Ojca składa najlepszą Ofiarę, bez której nic uczynić nie możemy. Możesz się wznosić o własnych siłach, wzbijając się na kilkusekundowe chwile uniesień, by z powrotem opaść w szarość i marazm. Możesz też wybrać Jezusa, by Ten oczyścił Cię na życie wieczne.

Czy dasz się obmyć w Zdroju Miłosierdzia?

60837_104115692986028_8088485_n

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s