Zwycięstwo przez Maryję

J 19,25-27

Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: „Niewiasto, oto syn Twój”. Następnie rzekł do ucznia: „Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

Maryja pod Krzyżem nie posiada kompletnie nic. Jest wdową po św. Józefie, a teraz zabierają Jej ukochanego Syna – Osobę najbliższą sercu, Jedyną osłodę Jej oczu. W tej Jej bezradności Jezus, z wysokości Krzyża, dokonuje cudownej wymiany.

Od tej chwili Miriam z Nazaretu nie jest sama. Trosce Jej Matczynego Serca zostaje powierzone każde ludzkie serce, wznoszące się do Boga. W chwili gdy Uczeń zabiera Ją do siebie, wspólnota Kościoła wzbogaca się o Niezawodną Nadzieję i Głos ustawicznie wsłuchany w prośby Jej dzieci.

Wszystko, cokolwiek zawierzysz Maryi, jest rzeczą wygraną. Nie ma takiej prośby, której Ona nie umiałaby wyprosić u swojego Syna. Nikt, kto zawierzył Jej, nie został zawiedziony!

Tak sobie myślę, w kontekście ostatniej historii Polski – tyle czuwań, różańców, zawierzeń Matce Bożej, tyle modlitw litanijnych do Niej – to nie może i nie pójdzie na marne! Matka nie opuści, dopomoże…

blog_cq_4925488_7619492_sz_maryja_kopia

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s